Tradycja ciągle żywa w Leszczydole – Nowinach

Szkoła Podstawowa w Leszczydole – Nowinach, a konkretnie panie pracujące w świetlicy szkolnej Iwona Ochmańska i Teresa Przygoda zorganizowały I Rodzinny Konkurs na Palmę Wielkanocną. Konkurs skierowany był do uczniów i ich rodzin i miał na celu integrować rodziny wielopokoleniowe.

Organizatorom chodziło też o to, żeby kultywować i przekazywać młodszemu pokoleniu tradycje i zwyczaje wielkanocne. Na apel odpowiedziało wiele nowińskich rodzin, a wykonane przez nie palmy to prawdziwe dzieła sztuki. Uczestnicy z bibuły, ziół, suszonych kwiatów, zielonych gałązek i pomysłowych dodatków wyczarowali prawdziwe cuda, które chciałoby pokazać niejedno muzeum. Chętni uczniowie wykonywali  też kartkę świąteczną, ten konkurs przygotowała p. Adriana Rozenek. Nagrody ufundowała rada rodziców. Nagrody i dyplomy wręczał p. dyrektor Krzysztof Ochmański . Palmy i kartki uczniowie i rodzice mogą oglądać na wystawie pokonkursowej.

Jurorzy – rodzice i nauczyciele – wybrali najciekawsze i najładniejsze palmy oraz kartki świąteczne. Laureaci otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy nagrody pocieszenia. W konkursie na palmę bezapelacyjnie zwyciężyła palma wykonana przez rodzinę Gabriela Marca, II miejsce przypadło rodzinie Antoniny i Kacpra Rozenek, a III rodzinie Przemka i Piotrka Flur. Wyróżnienia otrzymała rodzina Dominiki Świderek, Sebastiana Zięby i Jakuba Rosińskiego.

Zwycięzcy otrzymali bony na zakupy świąteczne, wyróżnieni i pozostali uczestnicy słodkie upominki.

Nagrody za kartkę świąteczną otrzymali: w kategorii – oddział przedszkolny Ola Chruszcz,  klasy I – III  Amelia Gąsiewska z klasy III i w kategorii VII i gimnazjum – Zuzanna Gąsiewska z klasy VII. Pozostali otrzymali nagrody pocieszenia