Rozmowy o samorządności z p. burmistrz Anetą Kowalewską

Uczniowie klasy VII i III gimnazjum 7. czerwca 2018 r. spotkali się z p. burmistrz Anetą Kowalewską. Przyjechała ona do naszej szkoły, aby opowiedzieć o samorządności. Na tej ciekawej lekcji dzieci dowiedziały się o wielu interesujących rzeczach, mogły zadawać pytania, brać aktywny udział wyborze burmistrza i radnych.

Młodzież pogłębiła swoją wiedzę o samorządzie gminy, o radzie gminy, o zakresie obowiązków urzędników i radnych. Rozszerzyła wiedzę o prawach i obowiązkach samorządu uczniowskiego. Mogła  też wejść w rolę burmistrza czy członków rady. Zadawała  pytania związane z gminą Wyszków. To spotkanie uświadomiło uczniom, że wszyscy są sobie równi, mają takie same prawa, mogą współdecydować o tym, co się w gminie dzieje. A gmina jest naszym wspólnym dobrem i powinniśmy o nią dbać.