Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Dnia 5 X 2019r , po raz pierwszy w Wyszkowskim Ośrodku Kultury odbył się  Konkurs Pieśni i  Piosenki Patriotycznej.

Organizatorem konkursu była Fundacja ,,Wielka Polska”. Ze Szkoły Podstawowej w Leszczydole Nowinach udział wzięli:

- w kategorii klas 0 – III Alicja Oleksiak  zaprezentowała utwór pt. “Rozkwitały pąki białych róż”

- w kategorii klas IV – VIII zespół w składzie:

Lena Gałązka, Wiktoria Parys, Alicja Szczesna, Amir Zając  wykonali utwór pt. “Biały krzyż”

Uczestników oceniało Jury w składzie: przewodniczący Józef Bieganowski - kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie, Danuta Deptuła - choreograf, opiekun artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca "Oberek", Waldemar Sobczak - przewodniczący Rady Powiatu Wyszkowskiego, ks.kan. Zdzisław Golan oraz ks. kan. Kazimierz Klepacki.

Głowna nagroda i nagrody ,,specjalne” to weekend w Wilnie.

Nasi reprezentanci jak zawsze przedstawili piękny wokal, stroje, układ choreograficzny. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki o tematyce patriotycznej. Konkurencja była bardzo duża; ,, - Bardzo się cieszę, że tak liczna grupa dzieci i młodzieży weźmie udział konkursie.” Mówiła organizatorka i prowadząca konkurs p. Dyrektor SP 4 w Wyszkowie – Ewa Runo.

Dziękujemy naszym uczniom za udział w konkursie, nauczycielom za ich przygotowanie a rodzicom za piękne stroje i opiekę podczas konkursu.