Ojcu Świętemu śpiewajmy... – relikwie Jana Pawła II w Nowinach

26 XI 2017 roku w kościoła p.w. Chrystusa Sługi w Leszczydole – Nowinach zostały uroczyście umieszczone relikwie Jana Pawła II. Inicjatorem sprowadzenia relikwii była młodzież z Koła Wolontariatu, którego opiekunem jest p. Iwona Ochmańska, a sprowadził je proboszcz parafii ks. Jan Soliwoda. Uczniowie to niezwykłe wydarzenie uświetnili częścią artystyczną. Uroczystość transmitowało i udostępniło słuchaczom w całej diecezji Radio Nadzieja. Mszę Świętą odprawił i kazanie wygłosił ks. Biskup Stanisław Stefanek. Na mszy  był obecny dyr. szkoły p. Krzysztof Ochmański, nauczyciele, uczniowie z pocztem sztandarowym na czele i licznie zgromadzeni parafianie.

Szkoła Podstawowa w Leszczydole Nowinach przygotowuje się do obchodów, w roku 2018, dwóch ważnych rocznic – 20. rocznicy nadania szkole im. Jana Pawła II i 40. rocznicy Pontyfikatu, i tym faktem zapoczątkowała obchody tych jakże ważnych dla szkoły jubileuszów. Sprowadzone przez proboszcza ks. Jana Soliwodę i uroczyście umieszczone w parafialnym  kościele relikwie  będą  wspaniałym darem od naszych uczniów. Młodzież z Koła Wolontariatu już wcześniej zebrała pieniądze i zainicjowała zakup do kościoła obrazu swojego Patrona Jana Pawła II. Miejsce poświęcone w kościele Janowi Pawłowi II będzie skłaniało do refleksji nie tylko uczniów, ale też wszystkich parafian. Możliwość utrwalenia duchowego dziedzictwa po Janie Pawle II w kościele jest przywilejem, obowiązkiem, ale i wyrazem wdzięczności za Pontyfikat "Świętego Papieża przełomu drugiego i trzeciego tysiąclecia wiary chrześcijańskiej”.  Jan Paweł II służył całemu Kościołowi, miał serce dla wszystkich, ale nigdy nie zapomniał, z jakiego narodu się wywodził.

Oprawę artystyczną mszy przygotowała młodzież. Wystąpił ZPiT Wyszków, który zaśpiewał Ojcu Świętemu kilka pięknych refleksyjnych pieśni. „ Zawsze byłeś z nami przez tyle długich długich lat, swoje serce nam dałeś, teraz pozostawiłeś pustkę, ale błogosław nam Ojcze Święty i czuwaj nad nami” – śpiewali uczniowie. A nasza szkoła już 19. lat realizuje przesłanie tego wielkiego Polaka, który ciągle przemawia i inspiruje.

Pieśni przeplatane były wierszami Karola Wojtyły, słowami Jana Pawła II i najbliższego przyjaciela Ojca Świętego – Kardynała Stanisława Dziwisza. Treści te przekazali uczniowie – Iza Wicińska, Dawid Stosio, Oliwia Leonidow, Wiktor Mikołajczyk. A Kuba Dawidczyk i Kacper Rozenek włączyli się w oprawę Mszy Świętej i czytali fragm. Pisma Świętego.

Podniosły charakter uroczystości nadała obecność Biskupa Stanisława Stefanka, który celebrował mszę i wygłosił Słowo Boże oraz nagrywanie mszy przez Radio „Nadzieja”- dzięki czemu fakt umieszczenia relikwii w Leszczydole – Nowinach dotarł do słuchaczy całej diecezji.