Cieszmy się wszyscy, to radości pora

21 XII 2017 r. spotkaliśmy się w świątecznie udekorowanej sali gimnastycznej, aby obejrzeć Jasełka. Wprowadziły one uczniów, nauczycieli i  rodziców w ten magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia.  To piękne widowisko przygotowała klasa III szkoły podstawowej pod kierunkiem pań: Jolanty. Piątkowskiej, Patrycji Kuczyńskiej i Jolanty Karaśkiewicz. Kolędy, teksty o narodzeniu Pana Jezusa, piękne stroje pozwoliły zatrzymać się na  moment, wyciszyć i w skupieniu wyczekiwać świąt.

Wszystkich zebranych powitał p. dyrektor Krzysztof Ochmański, a szczególnie uczniów i młodych artystów, którzy dali wspaniały popis sztuki aktorskiej. Mimo młodego wieku poradzili sobie z rolami pastuszków, królów, Maryi, Józefa czy aniołków. Bardzo przejęci i poważni przedstawili moment narodzin Pana Jezusa oraz  radość i niepokoje, jakie temu wydarzeniu towarzyszyły. Chór zaśpiewał kilka kolęd: „Wśród nocnej ciszy, „Gdy śliczna panna”, „Cicha noc”.

Występy zakończyli członkowie szkolnego PaTPORTU  nastrojową piosenką, przygotowaną pod kierunkiem p. Iwony Ochmańskiej, o niezwykłej magii Świąt Bożego Narodzenia – „bo idą święta, chcę zapamiętać,(…)gdy świat się godzi, kochać wszystko, kochać wszystko…”. Pan dyrektor podziękował aktorom i ich opiekunom za piękny występ i złożył wszystkim świąteczno – noworoczne życzenia. W imieniu rodziców życzenia złożyła p. Edyta Boroń. Tego dnia uczniowie z poszczególnych klas zorganizowali klasowe wigilie, podczas których przełamali się opłatkiem z kolegami i ze swoimi nauczycielami.

To był szczególny dzień!