Uczniowie na I Zlocie Wychowania i Profilaktyki

30. naszych uczniów z klasy VII i gimnazjum uczestniczyło 19. maja 2018 r. w I Zlocie Wychowania i Profilaktyki w Wyszkowie. Inicjatorem i organizatorem wyjazdu była p. pedagog Iwona Ochmańska. Pod opieką pań: Iwony Ochmańskiej, Adriany Rozenek, Anny Suchty, Elżbiety Stokarskiej i Celiny Kulesza uczniowie wzięli aktywny udział w koncertach, spotkaniach i warsztatach przygotowanych przez Gminę Wyszków, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w Warszawie i Komendę Powiatową Policji. W zlocie w hali WOSiR w Wyszkowie wzięło udział około 400. młodych ludzi z Mazowsza.

Zlot opierał się na podobnej idei co spotkania PaTowskie. . Miał za zadanie pokazać, że życie bez substancji psychoaktywnych też może być ciekawe, rozwijać pasje i przyjaźnie. Młodzież chętnie uczestniczyła w warsztatach. Nasi wybrali : taniec jazzowy, zumbę, zumbę brazylijską, kulinarne, de coupage, fotograficzne i hiphopowa mowę. Zdobyte umiejętności zaprezentowali podczas gali finałowej. Najbardziej podobała im się WiPoteka. Wystąpił Wyszkowski Teatr Tańca i Jarosław Chojnacki. Nasi uczestnicy też pokazali na scenie swoje umiejętności taneczne porywając wszystkich do wspólnej zabawy. To spotkanie długo pozostanie w pamięci.