Główna Nagroda uczniów w ogólnopolskim konkursie

Zespół z klasy III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole – Nowinach zdobył nagrodę główną w kategorii klas I – III  na Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar. Odbył się on w Pułtusku 25. maja 2018 r. i nosił tytuł W Sześciu Strunach Zaklęta Muzyka.

Zespół wystąpił w składzie: Lena Gałązka, Amelia Gąsiewska, Sandra Jeż, Alicja Szczesna i Amir Zając. Zaśpiewał piosenkę „Ciągle pada”. Wykonał ją świetnie i profesjonalne jury przyznało  mu Grand Prix konkursu. W nagrodę artyści otrzymali gitarę akustyczną. Wystąpią też 23. czerwca  na scenie głównej podczas VI Pułtuskiego Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona. Uczniów przygotowała do występu p. Jolanta Piątkowska. Konkurs przeznaczony był dla dzieci szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Festiwal odbył się w ramach obchodów 100. lecia odzyskania niepodległości Polski i zakończył się wielkim sukcesem. Do Pułtuska, do Domu Polonii przybyło wielu wykonawców z całej Polski, w tym z niewielkiej miejscowości, Leszczydołu – Nowin. To już nie pierwszy sukces tego zespołu. To kolejna nagroda dla tych młodych talentów wokalnych.