Spotkanie z dietetykiem

29. maja 2018 roku uczniowie klasy II i III gimnazjum spotkali się w naszej szkole z dietetyk p. Małgorzatą Wąsiewicz.

Organizatorem spotkania była p. pedagog Iwona Ochmańska. P. dietetyk przypomniała uczniom zdrowe zasady odżywiania, opowiedziała o złych nawykach żywieniowych i niezdrowych produktach.

Spotkania takie są bardzo ważne dla dzieci i młodzieży, bo wybierając produkt sugerują się reklamą, smakiem i pięknym opakowaniem, a nie zastanawiają się nad szkodliwością produktu dla ich młodych organizmów. Przykładem są napoje energetyczne tak chętnie przez dzieci spożywane. Pokazała im, że taki sam napój, tylko o innym składzie, można przygotować samemu. Uświadomiła im szkodliwość spożywania cukru. Kto nie lubi słodyczy? Mówiła o różnych dietach, które nie zawsze dobrze wpływają na młody organizm. Uczniowie mogli zadawać pytania i rozwiać swoje wątpliwości żywieniowe. Najważniejszy zdrowy rozsądek i umiar.