ZPiT „Wyszków” na gali 100-lecia niepodległości

Nasz Zespół Pieśni i Tańca Wyszków uczcił 100-lecie niepodległości Polski tańcem i piosenką występując na  gminnej gali A to Polska właśniew Domu Kultury Hutnik. Program artystyczny przedstawiły wszystkie grupy. Najmłodsza (zebrała najwięcej braw) zatańczyła polkę, średnia krakowiaka i lublin, a najstarsza oberka i kurpie zielone. Brawurowe  tańce podkreślone barwnymi strojami i skoczną ludową muzyką  zostały entuzjastycznie przyjęte przez licznie zgromadzoną widownię.

Nasz zespół już nie pierwszy raz stworzył tak piękne barwne widowisko. I jak zawsze swoje zadanie wykonał w 100%. Duża w tym zasługa choreografa Bartosza Wójcika, który jest autorem tych ciekawych układów tanecznych. Muzycznie wspiera go p. Czesław Kwiatkowski a nad całością czuwa p. dyr. Krzysztof Ochmański.

Galę zorganizował 10 listopada 2018 roku Urząd Miejski w Wyszkowie, aby w ten sposób uczcić 100-lecie niepodległości naszej Ojczyzny.  Zespół został zaproszony przez gminne władze i wystąpił jako jedna z gwiazd wokalno – tanecznych. Jego występy przeplatane były popisami seniorów z zespołu „Oberek”. W finale obydwa  zespoły zatańczyły wspólnego oberka. I starsi i młodsi uczcili w ten sposób niezwykłe urodziny   wolnej i niepodległej Rzeczpospolitej Polskiej. Piękna międzypokoleniowa lekcja historii.