Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21. listopada 2018 r. w naszej szkole zagościła szczególna życzliwość. Bo właśnie tego dnia jest święto życzliwości i pozdrowień. Pamiętało o tym Koło Wolontariatu i przygotowało dla uczniów  niespodzianki. Na dolnym korytarzu zagościło Drzewo Życzliwości – wykonane przez Julię Ochmańską. To właśnie  na nim uczniowie wieszali życzenia i pozdrowienia dla wybranych przez siebie osób. Nad wszystkim czuwała p. pedagog Iwona Ochmańska.

Uczniowie mieli też możliwość przekazania pozdrowień i życzeń przez szkolny radiowęzeł. Podczas przerw emitowano piosenki o przyjaźni i  integracji. Grupa uczniów z klasy III gimnazjum – Natalia Mazurkiewicz, Karolina Zięba, Magda Krawczyk, Agata Jasińska, Krzysztof Kamiński i Bartosz Pomaski -  pomagała uczniom napisać życzenia lub pozdrowienia i zawiesić je na Drzewie  Życzliwości.

Hallo World Day to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Jego idea do dziś jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

Życzliwość na co dzień sprawia, że życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok zachęcali uczniowie klasy III gimnazjum zapraszając wszystkich do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.