Prawdziwa lekcja demokracji

Dzień 7 października 2015 r. na długo pozostanie w pamięci uczniów naszej szkoły a szczególnie zapamiętają go kandydaci do Młodzieżowej Rady Gminy w Wyszkowie. Mieli oni możliwość uczestniczyć w prawdziwej lekcji demokracji. Zbierali podpisy uczniów pod poparciem ich kandydatury, wybrali swój sztab wyborczy i prowadzili wśród swoich kolegów prawdziwą kampanię wyborczą.

Zarówno w szkole podstawowej jak i gimnazjum było tylko jedno miejsce – dwóch musiało odpaść. Rywalizacja była więc zacięta. Uczniowie promowali swój program wyborczy poprzez debaty z uczniami, plakaty, ulotki, pisanie haseł na kostce przed szkołą a nawet przez wymyślone przez siebie gadżety. Wspierały ich komitety wyborcze. Po tych kilkudniowych zmaganiach uczniowie ruszyli do prawdziwego lokalu wyborczego i na opieczętowanych kartach zaznaczali swojego kandydata. A oto wyniki:

szkoła podstawowa

zwyciężył Krzysztof Kamiński

wyprzedził Jana Książka i Marię Winkler

gimnazjum

zwyciężyła – Anna Kulesza

wyprzedziła Annę Iwańską i Jakuba Dawidczyka

Wybrani kandydaci będą reprezentantami naszej szkoły w Gminie Wyszków. Gratulujemy! Będziemy wspierać !