Spotkania z absolwentami – Paweł Runo

Uczniowie klasy I i II gimnazjum spotkali się 22 września z absolwentem naszej szkoły – Pawłem Runo. Paweł jest studentem Politechniki Warszawskiej (filia w Płocku) – kierunek ekonomia. Spotkanie zorganizowała p. Teresa Przygoda.

W ramach preorientacji zawodowej opowiedział młodszym kolegom o wyborze swojej drogi zawodowej. Udzielił rad i  podpowiedzi, czym należy się kierować przy wyborze szkoły średniej i kierunku studiów. Opowiedział o swoich zainteresowaniach, pasjach życiowych i licznych podróżach. W tym roku jako jedyny Polak był wolontariuszem w Islandii, gdzie w międzynarodowej grupie pracował, szlifował język i zwiedzał tę piękną, mało znaną Polakom wyspę. Jedną z jego pasji jest Japonia, i to właśnie tam chciałby w przyszłym roku wyjechać. Zachęcał do nauki języków, pogłębiania zainteresowań i poszukiwań swojej drogi, która nie zawsze jest prosta.