Karolina Kowalska laureatką konkursu w Sierpcu

Karolina zajęła II miejsce w konkursie zorganizowanym przez Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Konkurs nosił tytuł „ Szopka betlejemska. Dzieło sztuki z surowców wtórnych”. Szopka to piękne wprowadzenie w magiczny czas świąt Bożego Narodzenia. Nagrodą był namiot, który uczennica odebrała osobiście 9. grudnia w siedzibie muzeum.

Karolina wykonała piękną szopkę.  Oprócz niej w konkursie wzięła też udział szopka innej uczennicy klasy III gimnazjum Karoliny Kwiatkowskiej. Przedmiotem rywalizacji konkursowej było wykonanie przestrzennej szopki betlejemskiej w jednej z dwóch kategorii: surowce naturalne lub surowce wtórne. Wznoszenie szopek w okresie Świąt Bożego Narodzenia to bardzo piękny i stary zwyczaj, dużo starszy niż ozdabiane choinki. Koordynatorem konkursu w naszej szkole była p. Wanda Dąbrowska.