Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

2018-06-13

Wyszkowski Dzień Nauki

Uczniowie z klasy II gimnazjum pod kierunkiem opiekunów projektu reprezentowali naszą szkołę na Wyszkowskim Dniu Nauki. Odbył się on już po raz ósmy 13 czerwca 2018 r. w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w  Wyszkowie. W tym roku przebiegał pod hasłem: "1918 - 2018 - Piękna Niepodległa" i poświęcony był 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z gminy Wyszków mieli okazję zaprezentować swoje projekty i zapoznać się z projektami z innych szkół. Piękne projekty naszych gimnazjalistów podziwiał p. dyr. Krzysztof Ochmański reprezentujący naszą szkołę na uroczystości oraz uczniowie klasy VI, VII i II gimnazjum.

Czytaj więcej o: Wyszkowski Dzień Nauki
2018-06-08

Sukces w Turnieju Wiedzy o Lesie

Uczniowie z klasy II i III gimnazjum – wzięli udział  8. czerwca 2018r.  w IV Turnieju Wiedzy o Lesie. Naszą szkołę reprezentowały 2. trzyosobowe zespoły. Kornelia Żmijewska, Katarzyna Kowalska i Magdalena Krawczyk z klasy II.

Czytaj więcej o: Sukces w Turnieju Wiedzy o Lesie
2018-06-08

Uczniowie w kinie studyjnym w Wyszkowie

Uczniowie klasy V, VI i VII ze swoimi wychowawczyniami – T. Przygodą, A. Skawską i E. Stokarską wybrali się 8. czerwca 2018 r. do kina w Domu Kultury Hutnik w Wyszkowie na film Bella i Sebastian 3. Jest to film familijny produkcji francuskiej.

Czytaj więcej o: Uczniowie w kinie studyjnym w Wyszkowie
2018-06-07

Festyn Rodzinny w Leszczydole – Nowinach

7 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Leszczydole – Nowinach  odbył się festyn rodzinny Cudownych rodziców mam. Dzieci z klas O – III wraz ze swoimi wychowawczyniami zaprosiły do szkoły swoich rodziców i przygotowały dla nich ciekawy program. Wierszem i piosenką chciały im podziękować za codzienny trud i powiedzieć, jak bardzo ich kochają. Były tańce, piosenki, wiersze oraz wspólne zabawy sportowe. Po prostu mnóstwo dobrej zabawy z mamą i tatą. Dzieci zaprosiły też p. dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego.

Czytaj więcej o: Festyn Rodzinny w Leszczydole – Nowinach
2018-05-31

Uczniowie na Piastowskim Szlaku

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole – Nowinach pojechali, zobaczyli i 100. lecie niepodległości uczcili. Klasa V, VI i VII spędziła  kilka majowych dni 2018 roku w sercu Polski, na Piastowskim Szlaku. To tu w okolicach Gniezna, Kruszwicy, Ostrowa Lednickiego i Biskupina nasi przodkowie zbudowali państwo Polan. Uczniowie poznali miejsca związane z państwem pierwszych Piastów. Dla wielu uczniów była to pierwsza podróż w tamte okolice. Te miejsca, każdy Polak powinien znać, i powinien przynajmniej raz w życiu odwiedzić. Wyjazd zorganizowały panie: Teresa Przygoda, Anna Skawska i Anna Suchta.

Czytaj więcej o: Uczniowie na Piastowskim Szlaku
2018-06-05

Niecodzienne spotkanie z Polakiem z Atlanty

Uczniowie klasy VII szkoły podstawowej i  klasy II gimnazjum mieli okazję spotkać się z niecodziennym gościem ze Stanów Zjednoczonych. 5 czerwca 2018 r. szkołę naszą odwiedził  Robert Lyle. Przyleciał  on do Leszczydołu – Nowin, aby odwiedzić swojego kolegę Jacka Zabielskiego, od 2. lat mieszkańca naszej wioski.

Czytaj więcej o: Niecodzienne spotkanie z Polakiem z Atlanty
2018-06-03

Uczestniczyliśmy w odsłonięciu pomnika Stanisława Wolskiego

P. dyrektor Krzysztof Ochmański i poczet sztandarowy naszej szkoły z opiekunem p.  Adrianą Rozenek wzięli udział 3. czerwca 2018 r. w odsłonięciu pomnika Stanisława Wolskiego przedwojennego burmistrza Wyszkowa, ojca Honorowego Obywatela Gminy Wyszków Bolesława Wolskiego i dwóch uratowanych przez niego małych Żydówek. Pomnik stanął na placu Wyzwolenia w Wyszkowie.

Czytaj więcej o: Uczestniczyliśmy w odsłonięciu pomnika Stanisława Wolskiego
2018-05-31

List Prezesa KRUS

Wiosenny kalendarz obfituje w ważne daty: 15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin, 26 maja –Dzień Matki, 1 czerwca – Międzynarodowy Dzień  Dziecka, a 23 czerwca – Dzień Ojca. To szczególne dni, podczas których przypominamy sobie, jak istotne są więzi z najbliższymi, jak ważną komórką społeczną  jest rodzina oraz jak jej prawidłowe funkcjonowanie wpływa na całe społeczeństwo. To rodzina zapewnia poczucie bezpieczeństwa, przygotowuje dziecko do samodzielnego i odpowiedzialnego życia, pielęgnuje tradycję i przekazuje najważniejsze wartości.

Czytaj więcej o: List Prezesa KRUS
2018-05-29

Medalowy skok Bartka Durki

 

Bartek Durka skoczył w dal 5. 20 m  i zajął II miejsce w lekkoatletycznych zawodach  międzypowiatowych w Kadzidle. Odbyły się one 29. maja 2018 r. Będzie reprezentował naszą szkołę 6. czerwca na zawodach wojewódzkich w Płocku. Ucznia przygotował p. Szymon Strychalski.

Czytaj więcej o: Medalowy skok Bartka Durki
2018-05-25

Główna Nagroda uczniów w ogólnopolskim konkursie

Zespół z klasy III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole – Nowinach zdobył nagrodę główną w kategorii klas I – III  na Ogólnopolskim Konkursie Piosenek Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar. Odbył się on w Pułtusku 25. maja 2018 r. i nosił tytuł W Sześciu Strunach Zaklęta Muzyka.

Czytaj więcej o: Główna Nagroda uczniów w ogólnopolskim konkursie
2018-05-19

Uczniowie na I Zlocie Wychowania i Profilaktyki

30. naszych uczniów z klasy VII i gimnazjum uczestniczyło 19. maja 2018 r. w I Zlocie Wychowania i Profilaktyki w Wyszkowie. Inicjatorem i organizatorem wyjazdu była p. pedagog Iwona Ochmańska. Pod opieką pań: Iwony Ochmańskiej, Adriany Rozenek, Anny Suchty, Elżbiety Stokarskiej i Celiny Kulesza uczniowie wzięli aktywny udział w koncertach, spotkaniach i warsztatach przygotowanych przez Gminę Wyszków, Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w Warszawie i Komendę Powiatową Policji. W zlocie w hali WOSiR w Wyszkowie wzięło udział około 400. młodych ludzi z Mazowsza.

 

 

 

 

Czytaj więcej o: Uczniowie na I Zlocie Wychowania i Profilaktyki
2018-05-10

Sportowe sukcesy w gminnych eliminacjach

Uczniowie klasy VII oraz II i III gimnazjum powrócili 10. maja 2018 r. do szkoły z licznymi medalami i dyplomami. Wzięli udział w eliminacjach gminnych zawodów indywidualnych szkół gimnazjalnych – klasa II i III oraz klasy VII. Wielu zakwalifikowało się do szczebla powiatowego. Uczniów przygotował p. Szymon Strychalski.

Czytaj więcej o: Sportowe sukcesy w gminnych eliminacjach
2018-05-15

Wolontariusze zbierali pieniądze na Hospicjum Domowe

J po raz kolejny gimnazjaliści z Koła Wolontariatu zaangażowali się w pomoc dla Hospicjum Domowego Caritas działającego przy Parafii Świętego Wojciecha w Wyszkowie. Przed kościołem w Leszczydole – Nowinach, po każdej mszy, zbierali do puszek pieniądze, a każdy ofiarodawca otrzymywał kwiat żonkil – symbol nadziei, przypominający nam o ludziach cierpiących. Akcja była przeprowadzona w ramach Ogólnopolskiego Programu Pola nadziei. Kierowała nią opiekunka szkolnego koła p. Iwona Ochmańska.

Czytaj więcej o: Wolontariusze zbierali pieniądze na Hospicjum Domowe
2018-05-13

Uczniowie oddali hołd mieszkańcom Nowin poległym za Ojczyznę

13. maja 2018 roku uczniowie , dyrektor Krzysztof Ochmański i nauczyciele naszej szkoły  z pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystej Mszy świętej w kościele p.w. Chrystusa Sługi w Leszczydole – Nowinach. Organizatorem spotkania był Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Warszawa – Wschód z prezesem Mirosławem Widlickim na czele. Pod kierunkiem pań : Teresy Przygody i Jolanty Piątkowskiej uczniowie przygotowali cześć artystyczną.

Czytaj więcej o: Uczniowie oddali hołd mieszkańcom Nowin poległym za Ojczyznę
2018-05-10

Zaśpiewali „Dla Kochanej Mamy” i II miejsce zdobyli

Uczniowie klasy III klasy szkoły podstawowej 10 maja 2018 r. wyśpiewali II miejsce w V Gminnym Konkursie Muzyczno – Wokalnym Wiosennego Festiwalu Piosenki Dziecięcej Dla Kochanej Mamy w Szkole Podstawowej nr 3 w Wyszkowie. Uczniów przygotowała p. Jolanta Piątkowska.

Czytaj więcej o: Zaśpiewali „Dla Kochanej Mamy” i II miejsce zdobyli
2018-05-03

Wiwat 3. Maj !

Pan dyrektor Krzysztof Ochmański i poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej z opiekunem p. Adrianą Rozenek wziął udział 3. maja 2018 r. w gminnych obchodach 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3. Maja. W szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów pod kierunkiem p. Teresy Przygody. Uczniowie na lekcjach i w świetlicy wykonywali małe flagi i kotyliony. Kilkunastu uczniów z rodzicami i p. Teresa Przygoda  uczciło to święto uczestnicząc 3. maja w rajdzie rowerowym.

Czytaj więcej o: Wiwat 3. Maj !
2018-04-26

Maja Strąk i Sebastian Zięba wyróżnieni w konkursie!

Maja i Sebastian uczniowie klasy III szkoły podstawowej, podopieczni p. Jolanty Piątkowskiej,  zdobyli wyróżnienie w Gminnym Konkursie Plastycznym o  tematyce ekologicznej. Konkurs nosił tytuł Ocalić od... nadbużańskie perełki przyrodyNagrody odebrali 26 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Wyszkowie.

Czytaj więcej o: Maja Strąk i Sebastian Zięba wyróżnieni w konkursie!
2018-04-26

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

Klasa III szkoły podstawowej przystąpiła 26 kwietnia 2018 roku do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Trzecioklasisty z OPERONEM. Do sprawdzianu uczniów przygotowała i przeprowadziła p. Jolanta Piątkowska. Rozpoczął się o godzinie 9.00 Składał się z dwóch części podstawowych (język polski i matematyka) i z  części dodatkowej (przyroda).

Czytaj więcej o: Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty