Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Dzisiaj na tablicyArtykuły

2018-12-12

Ustalony termin 1. Zjazdu Absolwentów

Uwaga absolwenci!

Właśnie odbyło się kolejne spotkanie organizacyjne w sprawie I Zjazdu Absolwentów naszej szkoły. Pragniemy Was poinformować, że ustaliliśmy na nim datę naszego zjazdu. Odbędzie się on:

Czytaj więcej o: Ustalony termin 1. Zjazdu Absolwentów
2018-12-05

Odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Wyszkowie

Uczniowie klas 0 – III 4 i 5 grudnia poznawali pracę strażaków. W tym celu odwiedzili siedzibę straży pożarnej. Byli też w kinie a nawet zobaczyli słynną w Wyszkowie ławeczkę Jerzego Różyckiego.

Czytaj więcej o: Odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Wyszkowie
2018-12-04
2018-12-03

Spotkanie z regionalistą - Mirosławem Powierzą

3 grudnia 2018 roku gościł w naszej szkole regionalista z Biblioteki Miejskiej w Wyszkowie p. Mirosław Powierza - nazywany strażnikiem przeszłości Małej i Dużej Ojczyzny. Gromadzi pamiątki, zdjęcia, przeprowadza wywiady, organizuje historyczne wystawy w bibliotece i na terenie Wyszkowa. Już kilka razy nasi uczniowie wyjeżdżali na spotkania z tym pasjonatem historii do Wyszkowa. Tym razem przybył do nas i przeprowadził lekcje historii z uczniami klasy VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum.

Czytaj więcej o: Spotkanie z regionalistą - Mirosławem Powierzą
2018-11-26

Czary Mary z Misiem

Dzień 26 listopada 2018 roku najmłodsi uczniowie z klas 0 – III spędzili nieco inaczej niż zazwyczaj. Bawili się z Pluszowym Misiem, z okazji jego święta. Dzieci poznały historię pluszowego misia, tańczyły z misiem, uczestniczyły w rywalizacji sportowej, degustowały miodowe słodkości, a na koniec szaleństwa andrzejkowe – wróżby i zabawy.

Czytaj więcej o: Czary Mary z Misiem
2018-11-23

Drużyna WiP na Wieczorze Andrzejkowym

23. listopada drużyna WiP -16. uczniów z klasy VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum pod opieką p. Iwony Ochmańskiej, która zajmuje się w szkole zadaniami związanymi z wychowaniem i profilaktyką, uczestniczyło w Szkole Podstawowej nr 4 w Wyszkowie w Andrzejkowym Wieczorze Artystycznym programu „Wychowanie i Profilaktyka”.

Czytaj więcej o: Drużyna WiP na Wieczorze Andrzejkowym
2018-11-21

Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21. listopada 2018 r. w naszej szkole zagościła szczególna życzliwość. Bo właśnie tego dnia jest święto życzliwości i pozdrowień. Pamiętało o tym Koło Wolontariatu i przygotowało dla uczniów  niespodzianki. Na dolnym korytarzu zagościło Drzewo Życzliwości – wykonane przez Julię Ochmańską. To właśnie  na nim uczniowie wieszali życzenia i pozdrowienia dla wybranych przez siebie osób. Nad wszystkim czuwała p. pedagog Iwona Ochmańska.

Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
2018-11-18

Szczególny koncert ZPiT „Wyszków”

Nasz reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Wyszków”  w niedzielne popołudnie 18. listopada 2018 roku zatańczył i zaśpiewał dla wyjątkowych widzów. Byli nimi rodzice, znajomi i przyjaciele zespołu . Dla wypełnionej po brzegi sali przedstawił cały swój szeroki repertuar. Oklaskom nie było końca.

Czytaj więcej o: Szczególny koncert ZPiT „Wyszków”
2018-11-16

Zwiedzili Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie

Klasa III gimnazjum -16 listopada 2018 roku- z inicjatywy p. pedagog Iwony Ochmańskiej wyjechała do Warszawy i zwiedziła Giełdę Papierów Wartościowych. Po raz pierwszy nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić siedzibę Giełdy, poznać jej zadania i organizację pracy. Wyjazd został zorganizowany w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości, który trwał od 12 do 18 listopada 2018 r. 

Czytaj więcej o: Zwiedzili Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie
2018-11-16

Konkurs biblijny - „Ewangelia wg św. Jana”

Lena Radziewicz i Agata Idzkiewicz - uczennice klasy VIII reprezentowały naszą szkołę w Konkursie biblijnym. Zorganizowała go Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie i proboszcz parafii Św. Wojciecha. 

Czytaj więcej o: Konkurs biblijny - „Ewangelia wg św. Jana”
2018-11-15

Powitanie Wyszkowskiego Pierwszaka 2018

15 listopada 2018 roku 12 naszych pierwszoklasistów pod opieką swojej pani Agnieszki Kowalskiej i p. dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego uczestniczyło w powitaniu Wyszkowskiego Pierwszaka. Uroczystość  odbyła się na hali WOSiR w Wyszkowie z udziałem władz samorządowych. 

Czytaj więcej o: Powitanie Wyszkowskiego Pierwszaka 2018
2018-11-13

Najmłodsi uczniowie w Centrum Kreatywnej Zabawy w Jachrance

Przedszkolaki i uczniowie klas I – III odwiedzili 13 listopada 2018 roju Centrum Kreatywnej Zabawy Kiddosw Jachrance. Dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych Pizza di Kiddosoi wspaniale się bawiły w 9. strefach zabaw.

Czytaj więcej o: Najmłodsi uczniowie w Centrum Kreatywnej Zabawy w Jachrance
2018-11-11

Pobiegli dla Niepodległej

Kilku naszych uczniów postanowiło uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczestnicząc w Wyszkowskim Biegu Niepodległości. Pobiegli – Wiktoria Parys, Tobiasz Szymański, Kacper Szymański, Przemek Flur, Piotrek Flur, Karol Leszczyński.

Czytaj więcej o: Pobiegli dla Niepodległej
2018-11-11

Na gminnych obchodach setnej rocznicy niepodległości

Poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej z opiekunem p. Anetą Godleś, p. dyrektor Krzysztof Ochmański i nauczyciel historii p. Teresa Przygoda reprezentowali naszą szkołę na wyszkowskich obchodach 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Czytaj więcej o: Na gminnych obchodach setnej rocznicy niepodległości
2018-11-10

ZPiT „Wyszków” na gali 100-lecia niepodległości

Nasz Zespół Pieśni i Tańca Wyszków uczcił 100-lecie niepodległości Polski tańcem i piosenką występując na  gminnej gali A to Polska właśniew Domu Kultury Hutnik. Program artystyczny przedstawiły wszystkie grupy. Najmłodsza (zebrała najwięcej braw) zatańczyła polkę, średnia krakowiaka i lublin, a najstarsza oberka i kurpie zielone. Brawurowe  tańce podkreślone barwnymi strojami i skoczną ludową muzyką  zostały entuzjastycznie przyjęte przez licznie zgromadzoną widownię.

Czytaj więcej o: ZPiT „Wyszków” na gali 100-lecia niepodległości
2018-11-09

Polsko – Ojczyzno moja! 100 lat minęło

9 listopada 2018 r. społeczność szkoły podstawowej w  niezwykle uroczysty sposób uczciła 100- lecie urodzin niepodległej Ojczyzny – Rzeczpospolitej Polskiej. Uczestniczyła w akcji Rekord dla Niepodległej, przygotowała akademię, zorganizowała konkursy, wykonała kotyliony, zasadziła Dąb Pamięci, zakopała dla potomnych kapsułę czasu i w uroczystym pochodzie przeszła do kościoła, gdzie ks. proboszcz Sławomir Idźkowski odprawił patriotyczną mszę.

Czytaj więcej o: Polsko – Ojczyzno moja! 100 lat minęło
2018-10-31

Program profilaktyczny „Debata”

Uczniowie klasy VI uczestniczyli w programie profilaktycznym „Debata”. Zajęcia odbyły się w szkole w ramach Wyszkowskich Dni Profilaktyki. Zorganizowała je p. pedagog Iwona Ochmańska. Zajęcia prowadził terapeuta uzależnień Adam Bojakowski z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce.

Czytaj więcej o: Program profilaktyczny „Debata”
2018-10-30

Gminny Konkurs o Niepodległości

Uczniowie z naszej szkoły – Amos Zając, Dagmara Piechota, Maciej Gierek i Karolina Zięba reprezentowali naszą szkołę na Gminnym Konkursie 18 – 100 – 18 Niepodległa. Konkurs odbył się 30. października 2018 roku w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie. Konkurs zorganizowany był pod patronatem Burmistrza Wyszkowa p. Grzegorza Nowosielskiego przez Szkołę Podstawową nr 5 w Wyszkowie i Związek Piłsudczyków RP Okręg Nadbużański w Wyszkowie.

 

Czytaj więcej o: Gminny Konkurs o Niepodległości