Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach

ul. Szkolna 26

07-202 Wyszków

tel: (29) 679-14-66

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

2017-11-11

Byliśmy na gminnych obchodach Dnia Niepodległości

11 listopada 2017 r. uczniowie, nauczyciele i p. dyrektor Krzysztof Ochmański wzięli udział w gminnych obchodach Dnia Niepodległości  w Wyszkowie,  podczas którego świętowano 99. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności.  Uczestniczyli we Mszy świętej, w uroczystościach przed pomnikiem Gloria Victis, gdzie uczczono pamięć tych, którzy  oddali życie w walce o wolną Polskę i w Biegu Niepodległości w Parku Miejskim.

Czytaj więcej o: Byliśmy na gminnych obchodach Dnia Niepodległości
2017-11-10

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyszkowie

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyszkowie

Jeśli mieszkasz na terenie Gminy Wyszków, nie masz ukończonych 18 lat, jesteś kreatywny, nie boisz się wyzwań, chcesz działać na rzecz młodzieży zostań młodym radnym.

Kandydatem na radnego może być uczeń klasy szóstej i siódmej szkoły podstawowej oraz uczeń oddziału gimnazjalnego.

Czytaj więcej o: Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Wyszkowie
2017-11-09

Powitanie Wyszkowskiego Pierwszaka

Pierwszaki ze wszystkich szkół Gminy Wyszków zgromadziły się 9 listopada w hali WOSiR na szczególnej uroczystości. Wśród nich uczniowie z naszej szkoły z wychowawczynią Elżbietą Szymańską i p. dyr. Krzysztofem Ochmańskim. Byli też rodzice i dziadkowie. Z uczniami spotkały się władze Gminy Wyszków. Każde dziecko otrzymało upominek, zobaczyło cenne eksponaty i dowiedziało się wielu ciekawych informacji. Nasi uczniowie oficjalnie stali się członkami gminnej rodziny liczącej 443 osoby.

Czytaj więcej o: Powitanie Wyszkowskiego Pierwszaka
2017-11-08

Śniadanie Daje Moc!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Czytaj więcej o: Śniadanie Daje Moc!
2017-10-28

Rowerowy Rajd Pamięci

Mimo niesprzyjającej pogody grupa uczniów naszej szkoły, nauczycieli i przedstawicieli Stowarzyszenia Wspólna przyszłość wyruszyła rowerami w sobotę 28 X 2017 szlakiem Miejsc Pamięci znajdujących się w okolicach Leszczydołu – Nowin. Zbliża się Święto Zmarłych i kolejna  rocznica odzyskania niepodległości, a wiec czas, kiedy szczególnie powinniśmy pamiętać  i odwiedzać takie właśnie miejsca. A tych w naszej okolicy nie brakuje.

Czytaj więcej o: Rowerowy Rajd Pamięci
2017-10-27

ŚLUBOWANIE: Pierwszaki z Leszczydołu-Nowin przyjęci do wielkiej szkolnej rodziny.

27 X 2017 r. był dniem szczególnym dla uczniów klasy I. Oficjalnie zostali pasowani, złożyli ślubowanie i zostali pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Świadkami tego wydarzenia był dyr. szkoły p. Krzysztof Ochmański, nauczyciele, rodzice i uczniowie oraz zaproszeni goście. Oczywiście bohaterami uroczystości byli uczniowie klasy I. Były wiersze, piosenki, życzenia, słowa wsparcia od starszych kolegów oraz mnóstwo prezentów. A na zakończenie słodki poczęstunek.

Czytaj więcej o: ŚLUBOWANIE: Pierwszaki z Leszczydołu-Nowin przyjęci do wielkiej szkolnej rodziny.
2017-10-21

Świetny występ ZPiT „Wyszków”

Występ naszego  zespołu uświetnił 21 października 2017 r. 25. lecie Zespołu Śpiewaczego Wyszkowiacy. Występ naszych uczniów i absolwentów był ważnym elementem tego jubileuszu. Uczniowie tańczyli, a nasi absolwenci zagrali główne role w Weselu Kurpiowskim przygotowanym przez Zespół nr 3 w Wyszkowie.

Czytaj więcej o: Świetny występ ZPiT „Wyszków”
2017-10-19

Ala Szczesna najlepszą recytatorką strof o jesieni

Ala Szczesna z klasy III szkoły podstawowej  podopieczna p. Jolanty Piątkowskiej zwyciężyła w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Jesień słowem malowana”. Konkurs zorganizowała szkoła w Rybnie 19 X  2017 roku. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Wyszków.

Czytaj więcej o: Ala Szczesna najlepszą recytatorką strof o jesieni
2017-10-18

Ostatnie pożegnanie dyrektora Jana Świderka (1934 – 2017)

„Umarłych wieczność dotąd trwa dokąd pamięcią się im płaci.

Chwiejna waluta. Nie ma dnia by ktoś wieczności swej nie stracił”.

18 IX 2017 roku p. dyrektor  Krzysztof Ochmański, nauczyciele i uczniowie  z pocztem sztandarowym szkoły podstawowej uczestniczyli w ostatniej ziemskiej wędrówce swojego starszego kolegi p. Jana Świderka,  długoletniego dyrektora Szkoły Podstawowej w Leszczydole –Nowinach.

 

Czytaj więcej o: Ostatnie pożegnanie dyrektora Jana Świderka (1934 – 2017)
2017-10-16

Idźmy naprzód z nadzieją

Niezwykle uroczyście społeczność szkoły podstawowej i gimnazjum uczciła 39. rocznicę Pontyfikatu swojego Patrona Jana Pawła II.  Były wiersze i piosenki. Przed pomnikiem złożono kwiaty i zapalono znicze. Uroczystość przygotowała nauczycielka religii p. Celina Kulesza przy wsparciu szkolnego chóru działającego pod kierunkiem p. Jolanty Piątkowskiej.

Czytaj więcej o: Idźmy naprzód z nadzieją
2017-10-16

Są chwile, co długo w pamięci zostaną

Uczniowie, nauczyciele, rodzice spotkali się 16.10.2017 r. w naszej szkole z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były kwiaty i życzenia od p. dyrektora Krzysztofa Ochmańskiego, rady rodziców i samorządu uczniowskiego. Uczniowie zadedykowali swoim nauczycielom wiersze i piosenki.

Czytaj więcej o: Są chwile, co długo w pamięci zostaną
2017-10-13

Gimnazjaliści z Leszczydołu - Nowin w tygodniku „Polityka”

W październiku 2017 r. odwiedzili naszą szkołę dziennikarze z tygodnika Polityka.  Zbierali materiał do artykułu o współczesnej polityce państwa i przyszłości młodych ludzi . Bohaterem byli uczniowie klasy II gimnazjum.

Czytaj więcej o: Gimnazjaliści z Leszczydołu - Nowin w tygodniku „Polityka”
2017-10-13

Julia i Sebastian nagrodzeni w konkursie „Leśny mikroświat”

Julia Ochmańska z gimnazjum otrzymała wyróżnienie a Sebastian Zięba z klasy III szkoły podstawowej zajął III miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Nadleśnictwo Wyszków. Konkurs nosił tytuł Leśny mikroświat. Uczniowie ci byli podopiecznymi  p. Jolanty Piątkowskiej i p. Wandy Dąbrowskiej.

Czytaj więcej o: Julia i Sebastian nagrodzeni w konkursie „Leśny mikroświat”
2017-10-05

Obejrzeli „Szewczyka Dratewkę"

Nasi najmłodsi uczniowie z klasy 0, I i III  5 X 2017 r. odwiedzili Wyszków. Ich panie: J. Piątkowska, A. Kowalska i E. Szymańska zorganizowały im wyjazd do Domu Kultury Hutnik na spektakl Szewczyk Dratewka.

Czytaj więcej o: Obejrzeli „Szewczyka Dratewkę"
2017-09-27

Oddział przedszkolny w Hutniku

27 września 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką swojej wychowawczyni p. Agnieszki Kowalskiej oraz pedagog p. Iwony Ochmańskiej i jednej z mam – p. Małgorzaty Wyrzykowskiej odwiedziły Wyszków. Tu w Domu Kultury Hutnik obejrzały spektakl profilaktyczny Zielona wyspa pirata Pifpafa.

Czytaj więcej o: Oddział przedszkolny w Hutniku
2017-10-04

Uczniowie z Leszczydołu-Nowin na Jasnej Górze

Już po raz XVII na Jasnej Górze spotkały się szkoły noszące imię Jana Pawła II i należące do Rodziny Szkół noszącej imię tego Wielkiego Polaka. Tym razem spotkanie odbyło się 4 października 2017 r. Wśród 360 szkół z całej Polski znalazła się szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leszczydole Nowinach.  Grupa uczniów i nauczycieli ze szkoły podstawowej i gimnazjum, z  pocztem sztandarowym z klasy III gimnazjum  na czele z p. dyrektorem  Krzysztofem Ochmańskim uczestniczyła na Jasnej Górze w uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez duszpasterza Rodziny  biskupa Henryka Tomasika. Modliliśmy się za pontyfikat św. Jana Pawła II, prosiliśmy o obronę rodzin, świata i kościoła. W tym roku zjazd odbywał się pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.

Czytaj więcej o: Uczniowie z Leszczydołu-Nowin na Jasnej Górze
2017-09-29

Noc Filmowa

Nasi uczniowie bardzo chętnie biorą udział w Szkolnych Nocach Filmowych organizowanych przez swoich wychowawców. Taka forma spędzania czasu w szkole odpowiada zarówno uczniom szkoły podstawowej jak i gimnazjalistom. To już nasza szkolna tradycja. Uczniowie oglądają filmy, uczestniczą w zabawach, rozgrywkach sportowych, ale też mają czas na wspólne spotkanie i koleżeńskie rozmowy.

Czytaj więcej o: Noc Filmowa
2017-09-28

Wyjazd klas IV - VI do Hutnika i Biblioteki

28 września uczniowie klas IV – VI odwiedzili kino studyjne w DK „Hutnik” oraz Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. C. Norwida w Wyszkowie Wyjazd zorganizowały panie: Teresa Przygoda, Anna Skawska i Elżbieta Stokarska.

Czytaj więcej o: Wyjazd klas IV - VI do Hutnika i Biblioteki