Zespół Szkół w Leszczydole Nowinach

07-200 Wyszków

ul. Szkolna 26

Tel: (29) 679-14-66

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

Przejdź na kanał naszej szkoły na YouTube

Przejdź na stronę naszej szkoły na faacebook'u

Artykuły

2017-09-18

PROJEKT POWSZECHNEJ NAUKI PŁYWANIA „UMIEM PŁYWAĆ”

HARMONOGRAM ZAJĘC NA BASENE

W RAMACH PROJEKTU POWSZECHNEJ NAUKI PŁYWANIA „UMIEM PŁYWAĆ”  współfinansowanego z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych

Czytaj więcej o: PROJEKT POWSZECHNEJ NAUKI PŁYWANIA „UMIEM PŁYWAĆ”
2017-09-04

Nowy rok 2017/2018 rozpoczęty!

4 września 2017 roku pan dyrektor Krzysztof Ochmański serdecznie powitał uczniów, nauczycieli i rodziców zgromadzonych na sali gimnastycznej i oficjalnie ogłosił rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018. Roku szczególnego, w którym weszła w życie nowa reforma szkolna. Wygaszane są gimnazja, a szkoła podstawowa jest wydłużona o klasę VII i VIII. Nasza szkoła staje się Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II.

Czytaj więcej o: Nowy rok 2017/2018 rozpoczęty!
2017-08-30
2017-06-23

Rok szkolny 2016/2017 pożegnaliśmy uroczyście

Rok szkolny 2016/2017 pożegnaliśmy uroczyście 23 czerwca. Tym sposobem dla wszystkich uczniów rozpoczęły się długo wyczekiwane wakacje. Były nagrody, podziękowania i mnóstwo kwiatów.

Czytaj więcej o: Rok szkolny 2016/2017 pożegnaliśmy uroczyście
2017-06-23

Gminne zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Wybrani uczniowie otrzymali nagrody za osiągnięcia w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich, za świetne wyniki w nauce oraz aktywne włączanie się w życie szkoły i godne jej reprezentowanie na zewnątrz. Otrzymali je na gminnym zakończeniu roku szkolnego 2016/17 w Zespole Szkół w Rybienku Leśnym – 23 czerwca 2017 r. Naszą szkołę reprezentował pan dyrektor Krzysztof Ochmański i  szkolny poczet sztandarowy szkoły z opiekunką p. Anną Suchtą.

Czytaj więcej o: Gminne zakończenie roku szkolnego 2016/2017
2017-08-02

Nasz PaTPORT uczy innych

24. 05 2017 r. 18 uczniów, członków PaTPORTU  z naszego gimnazjum, wraz z opiekunem - pedagogiem Iwoną Ochmańską gościło w Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie. W spotkaniu wzięło udział ponad 200 uczniów, nauczyciele i psycholog szkolny.  PaTPORT pokazał swoje dotychczasowe działania i zachęcał do utworzenia podobnego PaTPORTU w gimnazjum na Polonezie. Tym razem wystąpił w roli instruktora. Został wyróżniony i do tej roli wytypowany podczas spotkania opiekunów i kapitanów powiatowych PaTPORTÓW z koordynatorem PaT w Gminie Wyszków i specjalistą do spraw profilaktyki.

Czytaj więcej o: Nasz PaTPORT uczy innych
2017-06-22

Gminne PaTPORTY w Leszczydole Nowinach

PaTPORT z Gimnazjum w Leszczydole Nowinach gościł 22 czerwca 2017 r. PaTPORTY Z Gminy Wyszków. Inicjatorką spotkania przy wspólnym ognisku była opiekunka p. Iwona Ochmańska i kapitanat , na czele z kapitanem Anną Iwańską. Szczególnymi gośćmi był Naczelnik Wydziału Edukacji Gminy Wyszków p. Sławomir Cieślak, Marta Gerlicka rzecznik prasowy Komendy Powiatowej w Wyszkowie, Damian Wroczyński z Impresariatu  Policji w Warszawie i dyrektor Zespołu Szkół w Leszczydole Nowinach Krzysztof Ochmański.

Czytaj więcej o: Gminne PaTPORTY w Leszczydole Nowinach
2017-06-19

Gościnny występ ZPiT „Wyszków” w Ostrołęce

19 czerwca 2017 roku Zespół Pieśni i Tańca  „Wyszków” wystąpił w Ostrołęckim Centrum Kultury. Zaprezentował wspólny koncert z Zespołem Pieśni i Tańca „Kurpie”. "Miedzy Narwią a Bugiem – z nurtem folkloru”  był inspirowany dwiema rzekami, które wspólnie dopływają do jednego celu. Oba zespoły są ze sobą zaprzyjaźnione i to już drugi taki koncert, pierwszy miał miejsce w Domu Kultury „Hutnik”. Łączy ich zamiłowanie do tańca i polskiego folkloru, szczególnie tego z Mazowsza.

Czytaj więcej o: Gościnny występ ZPiT „Wyszków” w Ostrołęce
2017-06-18

Dzień Leszczyny

Nasz Zespół Pieśni i Tańca Wyszków oraz chór szkolny dały koncerty na Dniu Leszczyny, który w tym roku odbył się w Leszczydole – Działkach. Zespół przygotował program pod kierunkiem p. Bartosza Wójcika , a chór p. Jolanty Piątkowskiej.

Czytaj więcej o: Dzień Leszczyny
2017-06-13

VII Wyszkowski Dzień Nauki - a my na nim

Trzy  grupy projektowe z klasy II gimnazjum reprezentowały naszą szkołę 13 czerwca na VII Wyszkowskim Dniu Nauki w Wyszkowie. Uczniowie  udawadniali w swoich projektach, że antyk jest ciągle żywy, że matematyka ma wiele wspólnego z malarstwem, a na skuteczną naukę języka angielskiego można znaleźć wiele ciekawych sposobów. Pomysły swoich starszych kolegów miała okazję obejrzeć klasa I, która przyjechała na  Dzień Nauki pod opieką p. Szymona Strychalskiego i p. Magdaleny  Jasiniak. Prezentacje projektów z dużym zainteresowaniem obejrzał  p. dyr. Krzysztof Ochmański.

Czytaj więcej o: VII Wyszkowski Dzień Nauki - a my na nim
2017-06-09

Na uroczystościach w Szkole Podstawowej w Białymbłocie

P. dyr. Krzysztof Ochmański,  poczet sztandarowy szkoły z opiekunką p. Anną Suchtą i Weronika Rolka uczennica klasy II uczestniczyli  9 czerwca w uroczystościach rocznicowych w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie. Placówka ta świętowała 60- lecie powstania szkoły oraz 15-lecie nadania szkole imienia Wielkiego Polaka.

Czytaj więcej o: Na uroczystościach w Szkole Podstawowej w Białymbłocie
2017-06-02

Konkurs ekologiczny „Czysta woda zdrowia doda”

Uczniowie klas I – III ze szkoły podstawowej wzięli udział w konkursie ekologicznym „Czysta woda zdrowia doda”. Konkurs miał formę plastyczną. Z naszej szkoły wytypowano prace 5 uczniów: Nikoli Żuchowskiej, Błażeja Wiśniewskiego, Piotra Flura  z klasy III oraz Sebastiana Zięby i Filipa Kowalskiego z klasy II. Koordynatorem konkursu w szkole była p. Agnieszka Kowalska.

Czytaj więcej o: Konkurs ekologiczny „Czysta woda zdrowia doda”
2017-06-02

„Kopciuszek” i inne atrakcje na Dzień Dziecka

Uczniowie klas IV – VI  swoje święto postanowili spędzić tym razem w Wyszkowie. Pomysł był świetny, bo taka forma wszystkim sprawiła wiele radości i na pewno długo pozostanie w pamięci. Był więc spektakl teatralny, wizyta w kawiarni oraz rekreacja w Parku Miejskim w Wyszkowie. Takie niespodzianki przygotowały klasom wychowawczynie: Teresa Przygoda, Anna Skawska i Anna Suchta.

Czytaj więcej o: „Kopciuszek” i inne atrakcje na Dzień Dziecka
2017-06-01

Dzień Dziecka z PaT-em

1 czerwca 2017r. 30. osobowa grupa gimnazjalistów reprezentujących nasz PaTPORT, z kapitanem Anną Iwańską i opiekunem p. pedagog Iwoną Ochmańską wyjechała na Wyszkowski Dzień Profilaktyki. Obecny był też p. dyr. Krzysztof Ochmański. W niezwykle bogatym programie duży udział miał  PaTPORT z Leszczydołu Nowin. Aktywnie włączył się w obchody tego wydarzenia. Nasi uczniowie tańczyli, śpiewali wciągając do wspólnej zabawy swoich kolegów z innych szkół.

Czytaj więcej o: Dzień Dziecka z PaT-em
2017-05-31

Klasy I i II Gimnazjum na Mazurach

Od 29 do 31 maja klasa I i II gimnazjum integrowała się na Mazurach w położonym nad jeziorem  ośrodku „Kulka” na granicy Rezerwatu Przyrody Kulka. Uczniowie wypoczywali od szkolnych zajęć w ciszy i spokoju w otoczeniu pięknych mazurskich lasów. Wyjechali tam pod opieką swoich wychowawców, p. Adriany  Rozenek i  p. Szymona Strychalskiego oraz p. pedagog Iwony Ochmańskiej.

Czytaj więcej o: Klasy I i II Gimnazjum na Mazurach
2017-05-31

Klasy 0–3 w Krainie Westernu

31 maja 2017 klasy O – III szkoły podstawowej wyjechały z okazji Dnia Dziecka do Krainy Westernu. Dzieci spędziły tam pełen wrażeń dzień. Wyjazd swoim wychowankom zorganizowały panie: Elżbieta Szymańska, Jolanta Karaśkiewicz, Jolanta Piątkowska i Agnieszka Kowalska.

Czytaj więcej o: Klasy 0–3 w Krainie Westernu
2017-06-08

Świetny koncert ZPiT Wyszków

4 czerwca 2017 roku nasz ZPiT „Wyszków” dał koncert w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” w Wyszkowie. Gościem specjalnym był ZPiT „Kurpie” z Ostrołęki. Wypełniona po brzegi sala podziwiała kunszt wokalno- taneczny obu zespołów. Publiczność nagrodziła występ owacjami na stojąco  doceniając talent i wigor młodych tancerzy. Koncert można uznać za niezwykle udany.

Czytaj więcej o: Świetny koncert ZPiT Wyszków
2017-05-25

Poszukiwanie dobrego źródła energii

Po raz kolejny w tym roku - 25 maja 2017 - odbyło się w naszej szkole spotkanie z dietetykiem. Tym razem uczestniczyli w nim uczniowie klas I – VI ze szkoły podstawowej. Tematem były słodycze, a dzieci razem z panią dietetyk poszukiwały dobrych źródeł energii. Organizatorką spotkania była pedagog Iwona Ochmańska.

Czytaj więcej o: Poszukiwanie dobrego źródła energii