Zespół Szkół w Leszczydole Nowinach

07-200 Wyszków

ul. Szkolna 26

Tel: (29) 679-14-66

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

Przejdź na kanał naszej szkoły na YouTube

Przejdź na stronę naszej szkoły na faacebook'u

Dzisiaj na tablicy

 

 

 

UWAGA !!!

w związku z reformą edukacji od 1 września 2017 r. nastąpi zmiana ustroju szkolnego.

Szczegóły w zakładce "dla rodziców".

 

 

Artykuły

2017-05-24

W „Zerówce” rodzice czytają dzieciom

Pani Elżbieta Szymańska wychowawczyni klasy „O” zainicjowała akcję głośnego czytania „Rodzice czytają dzieciom”. W każdy piątek -  od grudnia 2016 do maja 2017 – chętni rodzice odwiedzali oddział przedszkolny i przez 20 – 30 minut czytali wybrane przez siebie lub dziecko utwory. Były więc bajki, opowiadania, wiersze i ciekawostki o zwierzętach.

Czytaj więcej o: W „Zerówce” rodzice czytają dzieciom
2017-05-19

Nasi gimnazjaliści pobiegli z całą Polską

19 maja 2017 r. w kolejnej edycji „Polska biega”, na wyszkowskim stadionie biegały przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, średnich oraz dorośli, seniorzy i osoby niepełnosprawne.

Wśród nich, 15 gimnazjalistów z I i II klasy naszego gimnazjum. Uczniami opiekował się nauczyciel wychowania fizycznego p. Szymon Strychalski. 

Czytaj więcej o: Nasi gimnazjaliści pobiegli z całą Polską
2017-05-19

Alicja Szczesna - Mistrzyni Recytacji

Alicja Szczesna z klasy II Szkoły Podstawowej doskonale wie, jak recytować utwory Jana Pawła II. Zrobiła to tak dobrze, że jurorzy Konkursu Recytatorskiego „O Janie Pawle II i dla  Jana Pawła II” przyznali jej I miejsce. Recytowała utwór „Po co mi mówisz”. Odbył się on w Szkole Podstawowej w Blochach.

Czytaj więcej o: Alicja Szczesna - Mistrzyni Recytacji
2017-05-18

Uczniowie poznawali uroki Gór Świętokrzyskich

Góry Świętokrzyskie może są i niskie ale nikt nie może powiedzieć, że nie mają uroku i są pozbawione atrakcji. Przekonali się o tym uczniowie klas IV – VI, którzy pod opieką swoich wychowawczyń: Teresy Przygody, Anny Suchty i Anny Skawskiej udali się na trzydniową wycieczkę (16 – 18. 05.  2017) w tamten region. Atrakcji nie brakowało. Było zwiedzanie, aktywność fizyczna, nauka poprzez doświadczenie i dużo wspólnej zabawy.

Czytaj więcej o: Uczniowie poznawali uroki Gór Świętokrzyskich
2017-05-14

Uczciliśmy pamięć poległych bohaterów

14 maja w Kościele p.w. Chrystusa Sługi w Leszczydole Nowinach miała miejsce podniosła uroczystość. Ks. proboszcz Jan Soliwoda odprawił uroczystą Mszę Świętą, odbył się Apel Poległych, złożono kwiaty. Zaproszeni goście i mieszkańcy wioski obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez naszych uczniów. Obecny był poczet sztandarowy naszej szkoły a i inne okoliczne szkoły wystawiły swoje.

Była to żywa lekcja historii, nie tylko tej lokalnej.

Czytaj więcej o: Uczciliśmy pamięć poległych bohaterów
2017-05-11

Uczciliśmy Dzień Flagi i Konstytucji 3 Maja

„Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna…..”

Maj obfituje w liczne rocznice historyczne. Pamiętamy o nich. W szczególny sposób jednak uczciliśmy Dzień Flagi i Konstytucji 3 Maja. Klasa V pod kierunkiem nauczyciela historii p. Teresy Przygody i opiekunki szkolnego chóru p. Jolanty Piątkowskiej przygotowała uroczysty apel poświęcony tym doniosłym wydarzeniom. Gościnnie wystąpiła klasa IV eksponując symbole i barwy narodowe.

Czytaj więcej o: Uczciliśmy Dzień Flagi i Konstytucji 3 Maja
2017-05-10

Nasi sportowcy z licznymi medalami

10 maja 2017 roku 25 uczniów naszego gimnazjum walczyło o medale na Stadionie Miejskim w Wyszkowie. Były to Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne zorganizowane przez POKiS i Gminę Wyszków. Nasi sportowcy wrócili z licznymi medalami. Zdobywcy miejsc na podium będą reprezentować nasze gimnazjum w zawodach międzypowiatowych. Uczniów do zawodów przygotował p. Szymon Strychalski, który wraz z p. Iwoną Ochmańska opiekował się uczniami.

Czytaj więcej o: Nasi sportowcy z licznymi medalami
2017-05-02

2 maja - Dzień Flagi

Przypadający 2 maja Dzień Flagi to dobry moment, by zachęcić wszystkich do poznania zasad prezentowania barw narodowych w przestrzeni publicznej.

Wskazówki zawiera publikacja pt. „Biało-Czerwona” opracowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 32 stronicowa bogato ilustrowana, bezpłatna książeczka jest dostępna w linku poniżej.

Czytaj więcej o: 2 maja - Dzień Flagi
2017-04-28

„Planeta Ziemia” - Dzień Ziemi w naszej szkole

28 kwietnia uczniowie klasy III szkoły podstawowej razem ze swoją panią Agnieszką Kowalską przygotowali uroczystość, podczas której świętowano Dzień Ziemi. Program skierowany był do uczniów edukacji wczesnoszkolnej i oddziału przedszkolnego.

Czytaj więcej o: „Planeta Ziemia” - Dzień Ziemi w naszej szkole
2017-04-27

Pojechali, zaśpiewali zwyciężyli

Wielkie brawa dla uczniów z klasy II szkoły podstawowej. Zespół w składzie : Lena Gałązka, Amelia Gąsiewska, Sandra Jeż, Szymon Podgórski, Maja Strąk, Alicja Szczesna i Amir Zając pod kierunkiem swojej pani Jolanty Piątkowskiej przygotował piosenkę „W moim ogródecku” i zaprezentował ją na IV Gminnym Konkursie Muzyczno – Wokalnym „raz na ludowo” w Rybienku Leśnym. Piękne ludowe stroje, ciekawa aranżacja i głosy młodych artystów zaprocentowały I MIEJSCEM.

Czytaj więcej o: Pojechali, zaśpiewali zwyciężyli
2017-04-21

Egzaminy gimnazjalne już za nimi

Uczniowie naszego gimnazjum egzaminy mają już za sobą. Przez trzy kwietniowe dni (19,20,21) 20 uczniów z klasy III gimnazjum pisało testy ze wszystkich przedmiotów, jakie ich obowiązują.

Czytaj więcej o: Egzaminy gimnazjalne już za nimi
2017-04-04

Jan Paweł II – wiecznie żywy w naszych sercach

Społeczność Zespołu Szkół w Leszczydole Nowinach w szczególny sposób uczciła 12. rocznicę śmierci Patrona Szkoły Podstawowej Jana Pawła II. Uczniowie pod kierunkiem p. Celiny Kulesza, Patrycji Kuczyńskiej i p. Jolanty Piątkowskiej przygotowali część artystyczną. Przed pomnikiem swojego Patrona. zapalono znicze i złożono kwiaty.

Czytaj więcej o: Jan Paweł II – wiecznie żywy w naszych sercach
2017-03-29

Maciej Gierek na podium konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”

Maciej Gierek uczeń klasy VI  zajął II miejsce w konkursie powiatowym  XI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs odbył się 10 marca w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie. Brali w nim udział uczniowie z gmin powiatu wyszkowskiego, laureaci eliminacji gminnych. Maciek zajął wtedy III miejsce. Ucznia przygotowała p. Iwona Ochmańska.

Czytaj więcej o: Maciej Gierek na podium konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”
2017-03-27

SZKOLNY KLUB SPORTOWY

                     Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole Nowinach z klas I- III uczestniczą w programie „SZKOLNY KLUB SPORTOWY” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Zajęcia są bezpłatne, odbywają się w poniedziałki i piątki w godzinach 1245 – 1345.  

Czytaj więcej o: SZKOLNY KLUB SPORTOWY
2017-03-27

Jak to dawniej przed Wielkanocą bywało?

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Leszczydole Nowinach postanowili dowiedzieć się, jak w dawnych czasach ludzie przygotowywali się do Wielkanocy. W tym celu odwiedzili Kuźnię Kurpiowską w Pniewie. W scenerii dawnego wiejskiego domu robili tradycyjne palmy, pisanki i piekli ciasteczka słuchając opowieści o zwyczajach wielkanocnych. Wyjazd był zorganizowany w ramach projektu realizowanego przez bibliotekę szkolną „Zwyczaje i obrzędy wielkanocne naszego regionu”.

Czytaj więcej o: Jak to dawniej przed Wielkanocą bywało?
2017-03-21

Powitaliśmy Wiosnę

21. marca nasi uczniowie witali wiosnę w różny sposób. W szkole i podczas wyjazdu do Wyszkowa. Były konkursy z nagrodami, zawody sportowe, seanse filmowe. Każdy coś znalazł dla siebie i się nie nudził.

Czytaj więcej o: Powitaliśmy Wiosnę
2017-03-17

Zespół Wyszków na obozie szkoleniowym

                 34 uczniów  i absolwentów  z  Zespołu Pieśni i Tańca  Wyszków działającego przy Zespole Szkół w Leszczydole Nowinach  wyjechało na 5-dniowy obóz szkoleniowo- rekreacyjny do Hotelu  Manor w Olsztynie.

Program obejmował  5 godz. dziennie zajęć tanecznych różnego  typu. Uczniowie oprócz nowych układów  tańca ludowego, ćwiczyli  tańce towarzyskie:  walc angielski, walc wiedeński, jive, cza-cza, salsa, Quickstep.  Poprawiali swoją formę wieczornym stretchingiem. 

 

Czytaj więcej o: Zespół Wyszków na obozie szkoleniowym
2017-03-16

Bezpieczne ferie

Ferie zimowe tuż, tuż. A podczas nich ważny nie tylko wypoczynek, ale przede wszystkim bezpieczeństwo uczniów. Mając to na uwadze p. dyrektor Krzysztof Ochmański i p. pedagog Iwona Ochmańska zaprosili do naszej szkoły 8. lutego 2017 r. policjantów z Powiatowej Komendy Policji w Wyszkowie. Panie spotkały się ze wszystkimi  uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum. 

Czytaj więcej o: Bezpieczne ferie